Број на оглас: 3150269
Објавен на: 31.03.2020, 09:38
1 / 4

ПРИРОДЕН ИЗБЕЛУВАЧ ЗА ЗАБИ - EFIKASEN IZBELUVAC ZA ZABI

290 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Стоматолошка грижа

Вид на оглас: Се продава


Ефикасно средство за избелување на заби. Се работи за природен препарат кој содржи екстракт од активен органски јаглен од бамбус. Беспрекорно ги отстранува наслагите од забите, дамките од кафе, чај, тутун или вино. Со подолготрајна употреба го чисти и забниот камен и делува позитивно на процесот на парадонтоза.
Со влажна четкичка за заби се нанесува малку од избелувачот, се четкаат забите 2-3 минути и се измива устата. Пожелно е потоа со мала количина обична паста за заби да се исчеткаат забите за да се отстранат евентуални траги од избелувачот на непцата.
Избелувачот има освежувачко дејство поради интензивниот мирис на пеперминт.
Едно пакување е доволно за секојдневно користење 3 до 4 месеци.
ЦЕНА: 290 денари + достава 80 денари до база на Карго експрес во вашиот град, а достава до дома е 110 денари.