Број на оглас: 3137017
Објавен на: 26.01.2019, 13:00
1 / 12

Ѕвер CPU Тhreadripper 1920x, плоча, кулер и 32 GB RAM

1.050 € Цената е фиксна

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Процесори / Кулери

Вид на оглас: Се продава


Го продавам следниов КОМПЛЕТ:
- CPU Threaderipper 1920x 12 core / 24 threads, поставен е на следнава матична плоча
- Asrock X399 Taichi, од битни карактеристики би ги издвоил следниве
*плочата има 3 места за М.2 дискови со поддршка за RAID
* има две гигабитни LAN порти
* одличен Аудио процесор
* има поддршка за 4 канален РАМ со брзини до 3.600 Mhz
- Gskill 4 x 8GB, односно 32GB RAM 3200 Mhz, со шифра F4-3200C16Q-32GTZB
- Noctua NH-U14S TR4-SP3 кулер дизајниран за TR4 socket, секој што местел Threadripper знае дека е многу полесно да најдеш обичен и да го модификуваш со додаток. Овој е специфично дизајниран за Threadripper. На него имам докупено уште еден Noctua вентилатор од другата страна. Премачкано е со Grizzly Kryonaut, секој што пробал знае дека е доста скапа термална и не се продава кај нас.

Целиов пакет е составуван за домашни услови ко за душа за Гејминг и одвреме навреме Video Transcode. Напојувано е со CoolerMaster модуларно напојување од 850W. Кутијата е CoolerMaster Cosmos, со филтри за прашина од сите страни. Кутијата и напојувањето не ги продавам, само да се знае дека се користени во добри услови. Кулерот е подобар и од многу водени ладења, никогаш немам видено високи температури.

КОРИСТЕНО Е САМО 4 МЕСЕЦИ. КУПЕНО Е СЕТО ОД СОЛУН И ИМАМ ОРИГИНАЛНИ КУТИИ И СМЕТКИ.

Го продавам затоа што купив графичка 2080 TI, и во видео игри процесорот не може да ја храни. Ќе менувам со 9900К. Тредрипер се зема повеќе за серверски работни задачи, видео едитирање, 3D рендер. Во такви услови со 4 канален пристап до РАМ меморија мели се пред него. За гејминг има одредени латенции кои што сметаат.

ПРОДАВАМ САМО КОМПЛЕТ. ГРЕВОТА Е ДА СЕ РАСТУРА.