Број на оглас: 3134171
Објавен на: 05.06.2019, 11:38
1 / 4

Добро сочуван десктоп компјутер

250 € Цената не е фиксна
Xaрд диск HDD:
500 GB
РАМ Меморија:
8 GB
Модел на процесор:
Intel Core i3
Тип на хaрд диск:
HDD

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


Се продава добро сочуван десктоп компјутер поради тоа што повеќе не се користи.
Технички спецификации се следните:
- MB Asus H61M-D Socket 1155
- CPU i3-3240 3.40GHz
- Ram 8GB DDR3 1600Mhz
- HDD Toshiba 500GB 7200rpm
- Gigabyte Geforce GTX 650 1GB GDDR5
- Power supply Matrix 700W
- DVD R/W