Број на оглас: 3116476
Објавен на: 14.02.2020, 23:27
1 / 9

СЕ ПРОДАВА SUZUKI Grand Vitara 1.9 DDS, 2007

6.550 € Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
Suzuki
Модел:
Grand Vitara
Година:
2007
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Теренци - SUV
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
11.2019
Сила на моторот:
95 kw / 129 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


СЕ ПРОДАВА SUZUKI Grand Vitara 1.9 DDS произведена 2007 година , донесена возејќи од Брегенц Австрија. Сменето: десен стабилизатор и гумица, лева јабучица и рамо, ребраст каиш со затегачи, клинест каиш со двата лагери, филтер за воздух, за нафта и за уље,ново германско уље, водна пумпа, пермант, радијатор-кулер за уље. Одлични гуми, стегната предница со поминати 211000 км. Џипот е одличен теренец и урбано економично возило. Фабричка боја, без да се вложува во него домакински одржувано со сервисна книшка. Евро кука и фабрички затемнети стакла во сообраќајна. Реални километри. Регистриран со зелен картон до 11 2019 година.
Може замена само за Тојота РАВ 4 .Информации само на овој тел. 070 226 453