Број на оглас: 3115333
Објавен на: 17.05.2019, 18:20
1 / 8

Fiat Grande Punto 1.9 JTD 🇨🇭

1 € Цената не е фиксна 2 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
Fiat
Модел:
Grande Punto
Година:
2006
Гориво:
Дизел
Километри:
170000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Сина
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
03.2019
Сила на моторот:
88 kw / 120 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Fiat Grande Punto 1.9 Multijet JTD DPF
88 KW 06.2006. Od CH 🇨🇭
Full oprema koza sedista,
Design by Giugiaro
Servo City, klimatronic,
Registriran na Mk. tabli
Ima golem servis Smenat zamaec lamela druklager komplet set od Luk nov, ule filteri
175.000KM so servisna kniska,
od CH🇨🇭 Bez Zamena
078320077