Број на оглас: 3093959
Објавен на: 24.05.2020, 12:02
1 / 10

Продавам нива 19000 м2 посадена со 1000 лешници

35.999 € Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Квадратура:
19000 m²
Тип на земјиште:
Земјоделско

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Продавам нива со површина од 19000 м2 во близина на индустриската зона во Прилеп на 70 метри оддалеченост од регионалниот пат Битола - Прилеп. На нивата се посадени 1000 дрва со лешник стари шест години кои се веќе во род. Целата нива е оградена со бетонски столбови и заградена со мрежа.Во нивата е поврзан нов систем капка по капка, и дополнително има бунар кој е поврзан со системот за вода на Прилепско Поле. Со нивата следува и дополнителна механизација нов мулчар и атомизер.