Број на оглас: 3089211
Објавен на: 26.02.2021, 08:49
1 / 10

Alfa Romeo 156 1.6 twinspark Sport, METAN mozna zamena

1 €
Марка:
Alfa Romeo
Модел:
Alfa 156
Година:
2000
Гориво:
Бензин / Плин
Километри:
250000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
09.2020
Сила на моторот:
88 kw / 120 ks
Kласа на емисија:
Еуро 4

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Kolata e vo odlicna sostojba, pali-vozi motor 1.6 twinspark 88kw 120hp, si raboti i na benzin i metan (Landi Renzo), 4 sport amortizeri, sportski filter, nov izduv, 16ki aluminski bandasi, klima, cena 1500 evra tel: 078 325 981 moze zamena za karavan, moze i so defek