Број на оглас: 3072107
Објавен на: 09.11.2018, 03:16
1 / 7

Opel Corsa B 1.0 ITNO!

1.000 €
Марка:
Opel
Модел:
Corsa
Година:
2000
Гориво:
Бензин
Километри:
200000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Maли градски
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
01.2019
Сила на моторот:
40 kw / 54 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Itno se prodava Opel Corsa 1.0. Cena 1000 eur zosto ima karoseriski zabeleski, no motorot e menuvan so novi delovi. Smeneto i vodna pumpa, hladnjak, plocki, kais, Kolata e na lance. Ima elektirka na prozori, klima centralno. Kolata e super, ja prodavam poradi pogolemo vozilo. Mozna e zamena so moja doplata, no kola ponova od 2004. Tel 078/336315