Број на оглас: 3071398
Објавен на: 14.11.2018, 12:51
1 / 8

VW Touran 2.0 TDI 8 v. BMM. Od CH full

6.800 € Цената не е фиксна 6.900 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
VW Volkswagen
Модел:
Touran
Година:
2008
Гориво:
Дизел
Километри:
190000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Моноволумен
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
11.2018
Сила на моторот:
103 kw / 140 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


VW Touran 2.0 TDI 8 ventil motor
(so noviot motor naj pogoden BMM)
So vozene e donesen od Švajcaria.
Plateno sve do registracija.
Kolava e na perfekna sostojba dojdete i uverete se..
Servisna kniskka do posleden kilometar.
Setot na rebrastot mu e smeneto vo Švajcaria na 231000 km.
Origanalna kilometraza momentalna e 246732.
Cena: 6800 €