Број на оглас: 3070981
Објавен на: 15.11.2018, 13:00
1 / 39

Супер стан - 2 собен, 59m2, Карпош 4

900 € Цената е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Број на соби:
2
Квадратура:
59 m²
Греење:
Централно
Спрат:
Приземје
Тип на станот:
Во Зграда
Состојба:
Реновиран
Опрема:
Наместен
Лифт:
Да
Година на градба:
1974
Година на реновирање:
2013
Број на балкони:
1 Тераса
Број на бањи:
1
Подрум:
Да
Број на паркинг/гаража:
Нема
Ориентација:
Северозапад
Адреса:
Волгоградска 5

Категорија: Недвижности / Станови

Вид на оглас: Се продава


Се продава 2 собен стан на приземје во црвените кули во Карпош 4 на супер локација помеѓу City Mall и стара телевизија, идеален за живеење или деловен простор. Се продава и наместен.

Зградата е сместена во мирна околина со големи паркови, зеленило и игралишта за деца. 5 мин. пешки од City Mall, Рамстор, Веро, Тинекс, Кам. 50m од основно училиште и градинка.
Има доволно паркинг простор во било кое време од денот.

Станот е комплетно реновиран во 2012 г. вклучувајќи и водоводна инсталација и електрика, под, плочки, вградени се 5-коморни прозори, и сигурносна врата.

Квадратура: 59m2 (56 + 3 тераса) + 3m2 подрум

Простории:
- Дневна соба со трпезарија и кујна
- Спална соба
- Бања
- Остава
- Сушара
- Тераса

Телефон 070352810