Број на оглас: 3054487
Објавен на: 10.04.2019, 16:06
1 / 8

2005 1.2 benzin VOLKSWAGEN FOX KLIMA

2.690 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
VW Volkswagen
Модел:
Fox
Година:
2005
Гориво:
Бензин
Километри:
120000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Maли градски
Боја:
Сина
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
08.2019
Сила на моторот:
40 kw / 54 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Прва регистрација 23.05.2008
- регистрирано до крај на јули 2019,
редовно одржуван, без гребнатинка, исправен,
има
- Полуавтоматски клима уред Climatic
- Подесување на волан и возачко седиште горе долу напред назад
- алу бандажи оригинал WV,
- нови зимски гуми ставени на 20,11,2018 со гаранција 1 година
- нов акумулатор под гаранција(од август 2018)
-клима исправна, серво,
- автоматски заден бришач
- одмрзнување на ретровизори и задно стакло
- електрични подигнувачи на стакла
- автоматски бришач на задно стакло
-мала потрошувачка на бензин- 4,5 л/100км на отворено , 6л во град