Број на оглас: 3049180
Објавен на: 19.05.2019, 16:02
1 / 7

Niva Dolno Lakocerej, Ohrid- IMA PAT

6 € Цената е фиксна
Квадратура:
2537 m²
Тип на земјиште:
Земјоделско

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продава нива(јаболков насад) во месноста "баник" во Долно Лакочереј. Нивата е со површина од 2537 квадрати. На нивата изминатат година е поставен систем за наводнување. Има две бушотини за вода со одличен капацитет на вода. Јаболката редовносе одржуваат и се на полн род. Нивата се наоѓа на сам пат кој што на 200-250 метра излегува на асфалтен пат. Погодна е и за градба на објект бидејќи има голема ширина. Одалечена е од Охрид 3 километри преку село Орман и 5-6 км преку Долно Лакочереј. Има чист имотен лист. Цената е 6 евра за метар квадратен. Можно е сосема минималнa отстапка.