Број на оглас: 3048622
Објавен на: 18.01.2019, 13:16
1 / 6

HERBA - lekoviti bilki i kremi

220 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Алтернативна медицина

Вид на оглас: Се продава


Традиционални хербални креми од мистичната Кина, базирани на состојки од природно потекло, со атест за квалитет од кинеското здравство.
*************************************
Крема која ја подобрува здравствената состојба кај кожни заболувања, а докажано помага кај ПСОРИЈАЗА, ЕГЗЕМА, ДЕРМАТИТИС, РОЗАЦЕА и СЕБОРЕА. Одлични резултати дава и при третман на АКНИ кај млади.
Првите резултати од користењето на кремата се видливи по само 4-5 дена мачкање.
Ги отстранува симптомите на болеста, го намалува црвенилото и чешањето, делува противвоспалително и против габични инфекции. Користејќи го кинескиот хербален крем, ги избегнувате крајно штетните КОРТИКОСТЕРОИДИ, кои се составен дел од кремите како бетаметазон, бетасалик, белосалик и други кои се препишуваат од лекарите - дерматолози.
ХЕРБАЛНАТА КРЕМА од Кина ги содржи следните природни состојки од билки: Pseudolarix, Radix Sophorae Flavescentis, Fructus Cnidii, Fructus Kochiae, Cortex Dictamni, Phellodendron, Stemona, Tuckahoe, white vaseline, menthol, chlorhexidine acetate.
Цена - крема 220 ден. + 80 ден достава по Карго Експрес до магацин
**********************************
Со кремата за псоријаза дополнително можете да порачате кинеска салицилна и бензоична маст со камфор, доколку имате
проблем со сува лушпеста кожа или првут на главата. Одличен лек за уште посилен ефект на претходната крема за кожни болести. САЛИЦИЛНАТА маст чини 100 денари.
********************************
Кинеска маст за АТЛЕТСКО СТАПАЛО. Крем кој се бори против габичните инфекции на прстите од нозете, испуканата и задебелена кожа на стапалата.
ЦЕНА: 220 денари + 80 денари достава до Вашиот град.
***************************
Ефикасна маст за ХЕМОРОИДИ од богатата ризница на древната кинеска алтернативна медицина. Без никакви хемикалии, само кинески билки со докажано дејство.
Цена: 220 денари + 80 денари достава по Карго експрес
************************************
Ефикасна кинеска маст за болки предизвикани од РЕУМА и РЕВМАТСКИ АРТРИТИС. За кусо време ги отстранува силните болки во колената, лактите, рамењата, грбот, рбетот, вратот. Докажан квалитет на природна основа, без штетни хемикалии.
Цена: 220 денари + 80 ден достава по Карго Експрес до магацин
******************************
Кинеска крема за ВАРИКОЗНИ ВЕНИ, дејствува против воспаленија на крвните садови и проширени вени.
Цена: 220 денари + 80 ден достава по Карго Експрес до магацин