Број на оглас: 3042212
Објавен на: 23.10.2018, 13:00
1 / 6

Fiat Punto 70 TD екстра понуда

По Договор Цената не е фиксна 1 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
Fiat
Модел:
Punto
Година:
1999
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Maли градски
Боја:
Црвена
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
11.2018
Сила на моторот:
51 kw / 69 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


Автомобилот е во одлична состојба (редовно гаражиран). Пред 800 км, направен му е комплетен сервис (моторно масло, филтри и ребраст каиш), има две нови предни гуми и нов акумулатор. Во зима не прави никаков проблем со стартувањето. Возило што вреди да се види.
Можна е замена за помало возило со комбинација бензин/плин, со моја или ваша доплата.