Број на оглас: 3015262
Објавен на: 16.06.2019, 06:51
1 / 5

СЕ ПРОДАВА ОВОШТАРНИК И ЛОЗЈЕ

10.000 € Цената не е фиксна
Квадратура:
4000 m²
Тип на земјиште:
Земјоделско

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продава овоштарник и лозје со помошни простории во одлична состојба, бунар и хидросистем. Месност Горно Садово, со пристап од регионалниот пат Прилеп - Битола. Површина на овоштарникот 3000м2, лозје 1000м2. Дрвата и лозјето се во родна состојба.
Стеван, 077 607 861