Број на оглас: 2994779
Објавен на: 18.01.2019, 19:45
1 / 10

TOURAN 2.0 TDI Automatik(DSG)

6.900 € Цената не е фиксна
Марка:
VW Volkswagen
Модел:
Touran
Година:
2009
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Автоматски
Каросерија:
Моноволумен
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
06.2019
Сила на моторот:
103 kw / 140 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


Se prodava VW Touran 2.0 tdi DSG menuvac.
Osum ventilski motor.
2009 (2008) Godina.
So 203 000 km i toa realni proverka kaj sakate.
*Napraven e servis:
-Ulje i site filtri,
-Smenet mu e Set Rebrast kais
-Vodna pumpa
-Zategac
-Kais na Alternator
Dobro socuvan nadvoresno i vnatresno.
Uvezen od Sfajcarija.
Registriran do 16 maj 2019 god + zelen karton
Bez zamena.
Info: 070757766