Број на оглас: 2976958
Објавен на: 16.05.2019, 13:32
1 / 7

Bora 1.9

3.250 €
Марка:
VW Volkswagen
Модел:
Bora
Година:
2002
Гориво:
Дизел
Километри:
250000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Каравани
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
07.2019
Сила на моторот:
85 kw / 116 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава Бора во перфектна состојба. Колата е регистрирана до јули 2020год и е со реална километража. Може проверка по ваш избор во било кој сервис. Во колата немате никакви вложувања, направен е голем сервис и е редовно сервисирана, се си е запишано во сервисната книшка. Домаќински чувано возило и за вистински вљубеници во VW.
Поседува highline ниво на опрема
- Борд комп
- алуминиумски фелни
- автоматска клима (климатроник)
- наслони за рака - напред, позади
- child lock
- автоматско подесување на ретровизори
- два оригинални клучеви
- автоматски прозорци
- држачи за шише/чаши (напред, позади)
- подесување на волан по висина
- подесување на седишта
- подесување на светла
- ABS, ESP
- 6 аирбега
- фабричко VW радио
- 8 оригинални звучници
- сензори за дожд
- кожен волан
Колата не е никаде скапана, не е ударана, има солидни гуми напред и позади. Немате буквално никакви вложувања во неа.
Носе 1.9 мотор 116кс и 6 брзински степен на менувач.
Климата е наполнета и одлично лади. Домаќински оддржувано и чувано возило без ниедна маана.
Ѕвонете само на овој број!!!
075 - 364 - 665 ( Јонче)