Број на оглас: 2973873
Објавен на: 10.11.2018, 12:56
1 / 8

Продавам Опел Зафира 1.9 JTD одлична состојба

1 € Цената не е фиксна
Марка:
Opel
Модел:
Zafira
Година:
2007
Гориво:
Дизел
Километри:
180000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Моноволумен
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
09.2019
Сила на моторот:
81 kw / 110 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Продавам Опел Зафира 1.9 CDTI (Фиат ЈТД мотор) 2007 година, донесена од Италија,со фул опрема - автоматска клима и седум седишта и др.
Возилото е на МК таблици и е во одлична состојба.
Регистрирана до 24 Септември 2019 година!
Со сервисна книшка, реална километража, комплет сервисирано (ребрест каиш со затегачи и водна пумпа, линиски каиш со затегачи,сите филтри и моторно масло)- нема потреба од никакви дополнителни вложувања.
Одлично сочувано фамилијарно возило.
072/233-010
ЦЕНА ПО ДОГОВОР