Број на оглас: 2958731
Објавен на: 19.10.2018, 00:52
1 / 6

Chevrolet Spark 2012

3.899 € Цената не е фиксна
Марка:
Chevrolet
Модел:
Spark
Година:
2012
Гориво:
Бензин
Километри:
50000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Maли градски
Боја:
Бела
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
12.2018
Сила на моторот:
50 kw / 68 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава Chevrolet Spark 2012 година.
Јас сум прв сопственик.
Сите сервиси се во овластен сервис.
Клима
ABS
6 х airbag
фабричко радио со usb, aux и CD.
4ри звучници.
Централна.
Електрика на прозорци.
Мала километража и мала потрошувачка (7л град 5л на отворено). Ако возите 90 на отворено ќе ви троши колку упаљач.
4 летни гуми Continental (со бандажи) 4 зимски гуми Hankook (со бандажи).
Моторот е на ланче, промена на 240 илјади км .
Гаражирана.
Регистрирана со зелен картон.
Колата има по некоја гребаница од талентирани возачи на паркинг. За ова сум спремен да оставам простор во цената за да си ги корегирате.
Не е уникат ама барем нема да дремете по сервиси. Нема плин.
Купена е на 14.12.2012. Практично 2013та.
Има комплетен сервис направено, следниот е догодина. Покрај редовен сервис, променети се и предни плочки.
Немате еден денар дополнително вложување.

Без замени!