Број на оглас: 2954786
Објавен на: 13.09.2018, 10:56
1 / 5

LG K4 2016 za delovi - displej, tac, baterija

1 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
LG
Модел:
K4 2016
Боја:
Black
Интерна меморија:
8 GB
РАМ меморија:
1 GB
Големина на екранот:
4,1 - 4,9" инчи

Категорија: Мобилни телефони и додатоци / Мобилни телефони

Вид на оглас: Се продава


Телефонот е купен пред година и пол, малку користен. Имаше мал проблем со побелување на екранот, па пред една недела му купив нов екран (дисплеј) со нов тач. Бидејќи пак го има истиот проблем со побелување, излезе дека нешто друго е проблем, веројатно со матичната плоча, а не со екранот и тачот.
Значи, од телефонот можете да порачате:
-одлична батерија,
-потполно нов (некористен) екран и тач (може да ви приложам документ дека го купив неодамна).
Повеќе инфо за телефонот на
https://www.gsmarena.com/lg_k4-7883.php