Број на оглас: 2954779
Објавен на: 20.07.2018, 14:43
1 / 8

Marantz CD-67 mkII OSE

6.500 МКД Цената не е фиксна 7.500 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / ЦД плеери

Вид на оглас: Се продава


Продавам еден од најдобрите CD плеери на Marantz, топ модел, Marantz CD-67 mkII OSE. CD плеерот е одлично сочуван со оригинално далинско, работи како швајцарски саат, чита секакви дискови (режани, princo, verbatim, maxell) и што е најбитно користи Philips CDM12.1 (VAM1202) ласер кој кошта 10$ на Ebay. Има прекрасен мек звук типичен за Marantz. Сликите се од CD плеерот, праќам по карго.

Карактеристики:

Disc format: CD
Digital converter: SM5872, 1 bit linear
CD Mechanism: CDM-12.1
Frequency response: 5Hz to 20kHz
Dynamic range: 96dB
Signal to Noise Ratio: 104dB
Channel separation: 102dB
Total harmonic distortion: 0.0025%
Line output: 2V
Digital outputs: coaxial, optical
Dimensions: 439 x 88 x 310mm
Weight: 5.8kg
Accessories: RC-63CD remote control
Year: 1997