Број на оглас: 2943182
Објавен на: 16.11.2018, 12:46
1 / 12

Alfa Romeo 147 1.9 JTDM 110 kw/150 hp Full oprema

3.400 €
Марка:
Alfa Romeo
Модел:
Alfa 147
Година:
2005
Гориво:
Дизел
Километри:
160000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
05.2019
Сила на моторот:
110 kw / 150 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Продавам Alfa Romeo 147 1.9 JTDM 16v Multijet мотор со common rail систем, 150 ks. Регистрирана до мај 2019 година. Има сервисна книшка и два оригинални клуча.

ПОСТОИ МОЖНОСТ ЗА КУПУВАЊЕ НА ВОЗИЛОТО НА РАТИ НА ЛИЗИНГ, СО УЧЕСТВО ОД 20%, ПРЕКУ https://www.mogo.mk/

Колата е сервисирана:
- Сменет сет ребраст каиш со водна пумпа
- Сменето сет потисна и ламела - Valeo
- Сменети нови предни амортизери
- Сменети плочки
- Сменето уље и филтри

Опрема:
- 6 степен менувач
- 2 зонски климатроник
- ABS, SRS, ESP
- 8 x Airbags
- Борд компјутер
- Команди на волан
- Висинско подесување на волан
- Махагони волан и рачка на менувач
- Електрика на сите стакла и ретровизори
- Електрично подесиви фарови
- Фабричко радио цд
- Наслон за рака
- 16 инчни алуминиумски фелни со Yokohama гуми
- Темпомат (cruise control)

070/268-302 Борис