Број на оглас: 2934042
Објавен на: 06.08.2019, 15:17
1 / 12

FORD ESCORT 1.8TD

1 €
Марка:
Ford
Модел:
Escort
Година:
2000
Гориво:
Дизел
Километри:
150000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Каравани
Боја:
Црвена
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
09.2019
Сила на моторот:
66 kw / 90 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Возилото е во одлична состојба, прв сопственик со реални 169 000km редовно сервисирана во МИ-ДА моторс, гаражирана, на 156 000km направен е голем сервис(затегачи, водна пумпа, ребрест каиш), на 165 000км сменета комплет ламела и потисна (luk), евро кука со атест, клима , нови гуми, зелен картон и винетка за бг.
Може да се види и проба во секое време.
Славчо 071/244-461