Број на оглас: 2925683
Објавен на: 22.05.2019, 16:07
1 / 12

MOTOCROSS X-PLORER 200cc

1.500 € Цената е фиксна
Марка:
Останати марки
Вид:
Крос/Ендуро
Година:
2019
Модел:
MOTOCROSS X-PLORER 200cc

Категорија: Моторни Возила / Мотори(над 45км/h)

Вид на оглас: Се продава


↘↘↘***НИ ПРИСТИГНА НОВАТА ПРАТКА НА MOTOCROSS X-PLORER 200cc - 2019***↘↘↘

MOTOCROSS X-PLORER 200cc од еден од најголемите производители на моторцикли во светот SHINERAY , компанија која е рангирана според европските стандарди меѓу најдобрите производители за мотори.
Моторите се наменети за секаков вид на терени, планински, полски, патнички кој поседуваат регулативни армортизери, дискови напред, лед светла, лед штопови, браници на рацете, електричен стартер + курбла. Секој дел од X-PLORER-C 200 е дизајниран да се соочи со најтешките патишта, и во градот и во селата. Неговиот засилен мотор од 200cc развива голема моќ, кој го прави моќен и брз да се справи со најтешките патишта.

Спецификации за MOTOCROSS X-PLORER 200cc
Мотор: ЕУРО 3 Едноцилиндричен, 4 тактен со воздушно ладење.
Зафатнина на цилиндар: 200 цм3
Моќност: 14 КС
Кочници: предни и задни кочници на челични дискови
Трансмисија: 5 брзини
Димензии Д//Ш/В: 2100мм / 910мм / 123 0мм
Сигнализација: Комплетна со лед , жмигавец, светло, стоп светло.
Палење: Електрично на копче + опција на курбла.
Резервоар: 12 литри
Пневматици: Предни 80 / 100-21, Задни / 110 / 100-18
Тежина: 137кг
Дозволена тежина на оптоварување: 290кг
Бои: 1. Црно-бела, 2. Жолто-црна

ПРОМО ЦЕНА: 1500€

Видео во коментар!

Гаранција од 12 месеци, со овластен сервис во НАЈК ПРОМ с.Дабиле, Струмица кој е комплетно опремен со сите резервни делови потребни за сервис.
Целосната логистика, презентација на производот и поддршка се на наша страна како и гаранција за квалитетот во гаратниот рок и вон него.
Лидер во регионот кој е секогаш на ваша страна.

НИСКИ ЦЕНИ, ВИСОК КВАЛИТЕТ - НАЈК ПРОМ с.Дабиле - Струмица
facebook: https://www.facebook.com//NAJKPROMDOOEL
web: www.najkprom.com.mk
Контакт: +389 75 468 397, +389 75 468 396, + 389 78 268 202 034 523 513

email: najkprom@live.com