Број на оглас: 2915875
Објавен на: 20.06.2018, 13:05
1 / 5

НОВ Xiaomi Mi A1

11.000 МКД
Марка:
Xiaomi
Модел:
Mi A1
Боја:
Gold
Интерна меморија:
32 GB
РАМ меморија:
4 GB
Големина на екранот:
5,5 - 5,9" инчи
Xi
Станете Премиум член

Категорија: Мобилни телефони и додатоци / Мобилни телефони

Вид на оглас: Се продава


Продавам нов некористен Xiaomi Mi A1, златна боја

Телефонот е глобална верзија, работи на сите мрежи, целосно поддржува 4G (B3 1800 MHz и B20 800 MHz) и доаѓа со полнач за европски пазар. Без гаранција.

Спецификации:
- 5.5 инчен Full HD екран
- Qualcomm Snapdragon 625 процесор
- 4 ГБ РАМ
- 32 ГБ внатрешна меморија слот за мемориска картичка
- 12 12 мегапиксели дуал задна камера, 4К видео снимање
- 5 мегапиксели предна камера
- Fingerprint сензор
- IR порт (за контролирање телевизори, клима уреди итн)
- 3080 mAh батерија
- Дуал сим
- Android 8.0
- Димензии 155.4 x 75.8 x 7.3 мм, 165г тежина

Праќам по карго