Број на оглас: 2913433
Објавен на: 16.07.2018, 11:47
1 / 11

Ford Maverick 2.0 A-test TNG Highclass Max Full oprema

6.809 € Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
Ford
Модел:
Maverick
Година:
2004
Гориво:
Бензин / Плин
Километри:
80000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Теренци - SUV
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
10.2018
Сила на моторот:
92 kw / 125 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


>>>Ford Maverick 2.0 Highclass<<<

> Максимално добра состојба

> Регистриран 10/2018

> Клима перфектна

> Редовно сервисиран

> Нов акумулатор

> Нови гуми

> Реални 84 000 км

> А-тестиран плиски уред

> произведен во 2004 година,

> Ентериер и екстериер без никакви забелешки како од фабрика!!!

> Тип на каросерија од 5 врати
4WD (погон на четири тркала, 4x4)

рачен менувач со 5 брзини

бензински мотор: 1988 cm3 / 121,3 cui, моќност: 91 kW / 122 КС / 124 PS (ECE), вртежен момент: 175 Nm / 129 lb-ft

Карактеристични димензии: надворешна должина: 4415 mm / 173.8 инчи, ширина: 1825 mm / 71.9 ин, меѓуоскино растојание: 2620 mm / 103.1 in

> максимална тежина: 1440 kg / 3174 lbs,
> бруто тежина GVWR: 1970 kg / 4343 lbs
забрзувања: 0 до 60 км / ч 11.3 © s, 0-100 km / h 12 s (декларирано од фабрика),
> 1/4 километарски време на одвлекување (402 m) 18.5 © s (симулација © automobile-catalog.com) 2004 Ford Maverick 2.0 16V Highclass
> Детален преглед на изведбата
потрошувачка на гориво и километража: 9.8 l / 100km
> Тип на каросерија од 5 врати
> 4WD (погон на 4 тркала)