Број на оглас: 2910676
Објавен на: 07.12.2019, 20:16
1 / 7

Renault Scenic

3.100 € Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
Renault
Модел:
Scenic
Година:
2004
Гориво:
Дизел
Километри:
200000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Црна
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
12.2020
Сила на моторот:
88 kw / 120 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Prodavam Renault Scenic 2004
1.9 dci 88kw/120ks
Klimatronik
El. Stakla
El. Racna
Start / stop
So kartica
Halogenki
Friziderce
Tempomat

Kolata ja imam povekje od 4 godini i do sega nemalo nekoj seriozen problem. Za toa vreme e napraven celosen servis imam smeneto lamela komplet, servis klima (freon) vo prednica e smeneto stabilizatori, cauri i jabucici. Gumite se nokian letni a imam i 4 zimski od noemvri kumho. Dimenzii 205/55/16
Mozna e zamena za Seat Altea ili Toyota Rav 4 so moja doplata
NE MI E ITNO :)