Број на оглас: 2903702
Објавен на: 02.10.2018, 10:44
1 / 12

Massey Ferguson 8140 - 160ks - 4x4

10.500 €

Категорија: Моторни Возила / Земјоделски возила / Трактори

Вид на оглас: Се продава


Се продава Massey Ferguson 8140 Dynashift

118 kW (160 кс)
Произведен: 1995
Македонска регистрација (истечена)
Увезен од Франција пред 2 години
Брзи и бавни брзини
Погон 4х4 (4WD)
Максимална брзина 40 km/h
Предна хидраулика
...

Нето цена: 10500 еур.

Дополнително ако сте заинтересирани и за приклучната механизација од сликите (плугови, даска за рамнење), цена по договор.