Број на оглас: 2879487
Објавен на: 17.10.2018, 10:47
1 / 6

Niva DOLNO LAKOCEREJ

1 €
Квадратура:
2537 m²
Тип на земјиште:
Земјоделско

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продава нива(јаболков насад) во месноста "баник" во Долно Лакочереј. Нивата е со површина од 2537 квадрати. На нивата изминатат година е поставен систем за наводнување. Има две бушотини за вода со одличен капацитет на вода. Јаболката редовносе одржуваат и се на полн род. Нивата се наоѓа на сам пат кој што на 200-250 метра излегува на асфалтен пат. До нивата може да се оди со автомобил. Погодно е и за градба на објект бидејќи има голема ширина. Одалечена е од Охрид 3 километри преку село Орман и 5-6 км преку Долно Лакочереј. Има чист имотен лист. Цената е фиксна 6 евра за метар квадратен. Можно минималнa отстапка.