Број на оглас: 2878369
Објавен на: 25.06.2018, 20:29

2 mining рига, вкупно 300 MH на ETH, најефтино во МК!

3.000 € Цената е фиксна

Категорија: Компјутери / Останато

Вид на оглас: Се продава


Продавам два рига, вкупно 300 Mh на ETH за 3000 евра ФИКСНО.

4ком p106-100 6GB Samsung + 2ком Sapphire RX 470/4 mining Samsung
H81 Pro BTC + 4GB RAM + G1820 + 80 HDD
2ком B600 ver2 modified
6ком рајзери + сетапиран plug&play - 150Mh

5ком XFX Rx 580/4
H81 Pro BTC + 4GB RAM + G1820 + 80 HDD
Coolermaster V1000
5ком рајзери + сетапиран plug&play - 150Mh

Вкупна потрошувачка 1350w, двата рига се на заедничко постоље.
Деловите се без гаранција.