Број на оглас: 2878141
Објавен на: 29.05.2018, 18:40
1 / 9

Peugeot - Pezo - Пежо 308

4.500 €
Марка:
Peugeot
Модел:
308
Година:
2008
Гориво:
Бензин / Плин
Километри:
170000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Бела
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
08.2018
Сила на моторот:
70 kw / 95 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава одлично сочувано пежо 308, 1,4 мотор, бензин/плин, со многу мала потрошувачка. Автомобилот е со фул опрема која ја поседува оваа класа. Одлично и за низ град и на отворен пат. Сменето е ланчето, масло со филтри, нови летни гуми, возени 2000 км. Буквално немате никакви понатамошни трошоци, пали вози !