Број на оглас: 2861775
Објавен на: 27.01.2021, 14:24
1 / 12

Kompjuteri i3, i5, i7

7.000 МКД Цената е фиксна
Xaрд диск HDD:
500 GB
РАМ Меморија:
8 GB
Модел на процесор:
Intel Core i7
Тип на хaрд диск:
SSD

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


Сите компјутери со i7 (5 на број), i5 (1 на број) и i3 (1 на број) заедно ако се купат (со обично напојување, 2x4 GB RAM, без SSD, само 1151 оди со SSD M.2) цена ЕДИНСТВЕНА 150.000 ден. (секој по 21.000 ден.) опис на секоја конфигурација следи подолу, но со дополнителни елементи! И за графички ЗАЕДНО (1хGTX1050Ti, 4хRX580 и GTX 960) 35.000 ден. Заедно 180.000 ден.- Плус i3 3240; 1х4GB; 250 GB( 10.000) (вклучувам и напојувања Cooler master и MSI GTX1050 2GB DDR5-опција и Low profile)
-------------------------------------------------------------
!!!!НАЈНОВО!!!!
Asus PRIME B460M-A 1200 Dual M.2, DDR4 2933MHz x 4xDIMM, Max.128GB; i3-10100F 3.6GHz LGA 1200 6MB BOX; Apacer M.2 NVMe 2280 256GB; 8 GB DDR4 Hyper Fury 2666 CL16 288pin; MSI GF GTX 1050 2GB GDDR5 128bit GAMEWORKS; nJoy Legion Semi-modular 80 plus silver 700W (доплата за GTX 1050 Ti 5.500 ден.; за RX580 6.500 ден.)
26.000 ден.
*********Попуст од 3.000 ако во конфигурација со GTX 1050Ti, GTX1050 LP или RX580********
B360M DS3H 1151 со M2 и 4 слота за меморија Case COOLER MASTER K350; i5 8500 со Cooler Liquid Deepcool Gamer Storm Maelstrom 12; 2x4GB DDR4 упарени, Kingston M.2 2280 240 GB, nJoy Legion 700W (СЀ Е НОВО)
Цена: 30.000 ден.
______________________________________
Gigabyte B360M-H со М.2 1151 (СЀ Е НОВО); i3 8100; M.2 SSD 2280 WD 240GB; 8 GB DDR4 2.666 (упарени 2x4 GB DDR4 2666 CORSAIR VENGEANCE 16-18-18-25 или 2x4 GB DDR4 GSkill aegis плус 1.000 ден., 2х8GB DDR4 2.666 Kingston Fury HyperX RED плус 2.000 ден), обично напојување
Цена 25.000 ден.
______________________________________
Gigabyte P85-D3 LGA 1150 (Gaming, 4 мемориски слота, максимум 32 GB 1333/1600); само HDMI излез интегриран; i7 4770 3,4 GHz L2 cache 4x0,25MB, L3 cache 4x2MB (8MB cache); 2x4GB RAM DDR3 1600 CORSAIR DOMINATOR 9-9-9-24 1.50V ver2.12; 120GB SSD Kingston; 500 GB HDD; Cooler Master Real 700w
Цена: 28.000 ден.
______________________________________
Gigabyte H81M-DS2 1150 (НОВА) i7 4770 3,4 GHz L2 cache 4x0,25MB, L3 cache 4x2MB (8MB cache); 2x4GB RAM DDR3; 500 GB HDD
Цена: 26.000 ден.
______________________________________
Biostar H81MLC LGA 1150, i7 4770 3,4 GHz L2 cache 4x0,25MB, L3 cache 4x2MB (8MB cache); 2x4GB RAM DDR3 1600 Silicon Power; 500 GB HDD Цена 26.000 ден.
______________________________________
MSI H61MA-D2V 1155, i7 3770 3.4 GHZ Turbo 3.9 GHz Turbo 3.9 GHz, L3 8MB cache; 2x4GB RAM DDR 3; 500 GB HDD.
Цена:24.000 ден.
______________________________________
Gigabyte H61M-S1 LGA 1155 i7 3770 3.40 GHz Turbo 3.9 GHz, L3 8MB cache, 2x4GB DDR3 1600 Kingston Hyper X Genesis; 500 GB HDD.
Цена: 26.000 ден.

______________________________________
(1-една MSI GeForce GTX1050 TI Gaming X 4G 9.000 ден.; 4-четири Sapphire RX580 poulse 4 GB 256 Bit 10.000 ден парче; NVIDIA GeForce GTX960 4GB GDDR5 128Bit - НОВА, 7.000 ден. Asus GTX1050 LP 2GB НОВА 5.500 ден. Цена само графички *ПО ЖЕЛБА*)