Број на оглас: 2845560
Објавен на: 28.03.2018, 14:02
1 / 12

Seat Leon 1.6 TDI 105 KS / Start-Stop / 87 000 km / 2014 god

12.290 € Цената не е фиксна
Марка:
Seat
Модел:
Leon
Година:
2014
Гориво:
Дизел
Километри:
85000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Бела
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
05.2018
Сила на моторот:
77 kw / 105 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Надворешност
Алуминиумски бандажи, Фарови за магла, Задни светла за магла

Внатрешност
Start-Stop систем, Имобилајзер, Централно заклучување, Електрика на прозори / Ел на ретровизори, Клима уред, Темпомат, Серво управувач, Борд компјутер, Кожен волан, Регулирање на волан, Радио CD MP3, USB, SD Kарта, Bluetooth

Безбедност
ABS антиблокирачки систем на сопирачките, ESP електронска стабилизирачка програма, Помош при нагорнина, Воздушни перничиња, ASR контрола на пролизгување, Наслони за глава

Дополнителни информации
Возилото е во перфектна состојба, Потрошувачка 5л/100км, Прв собственик, Колата е купена от Порше Македонија, Сервисирана секогаш на време во овластениот застапник на Сеат - DeLuxe Куманово, Сервисирана на 10 000, 30 000, 40 000, 50 000, 65 000, 80 000 km. Колата исто така може да се земе на лизинг. Цената не е фиксна. За повеќе информации Moб. 077-779-698