Број на оглас: 2837318
Објавен на: 21.03.2018, 15:53
1 / 4

ПЛАЦ 4000м2 со градежна дозвола

30 €
Квадратура:
4000 m²
Тип на земјиште:
Градежно

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продава плац со градежна дозвола:
-во Велес-Речани, на 200м од автопат
-површина 4000 м2, можност за проширување на 6000 м2
-урбанизиран со маркица за градба, струја, вода, сообраќаен пристап, излегува на две улици
-има важечко одобрение за градба за објект од 700м2