Број на оглас: 2810201
Објавен на: 16.08.2018, 14:16
1 / 7

GAMING PC (i7, 16GB, GTX970)

650 €
Xaрд диск HDD:
1 TB
РАМ Меморија:
16 GB и повеќе
Модел на процесор:
Intel Core i7
Тип на хaрд диск:
SSD

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


КОНФИГУРАЦИЈА
Матична плоча:Gigabyte Z97-D3H-CF
Процесор:Intel Core i7-4770k
Графичка карта:Asus Strix GTX970 O.C. edition
Кулер:Cooler Master V8 GTS
Меморија SSHD:1 TB
Меморија SSD:250 GB Samsung 850 EVO
Рам меморија:16 GB KINGSTON 1600mhz
ЦД Режач:ASUS DVD/CD RW
Напојување:700W Cooler Master 80+
Куќиште:Cooler Master HAV 912

Контакт:
Даниел 079202107