Број на оглас: 2787511
Објавен на: 14.06.2018, 14:30
1 / 4

Нови сетови за копање, mining, екстра цена

12.000 МКД

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Матични плочи

Вид на оглас: Се продава


Се продаваат нови сетови за копање, за 4 карти по риг.

Матична - https://www.msi.com/Motherboard/Z97-PC-MATE.html
Процесор - https://ark.intel.com/products/78954/Intel-Celeron-Processor-G1830-2M-Cache-2_80-GHz
RAM - http://www.silicon-power.com/product/product_dram.php?currlang=utf8&devices_dram=1&dram001=&dram005=103
SSD 120GB - https://www.silicon-power.com/web/product-1

Сите делови се нови со 24 месеци локална гаранција. Цената е фиксна, можна испорака по карго на ваш трошок.

ETH, BTC