Број на оглас: 2718080
Објавен на: 31.10.2018, 13:23
1 / 6

Најдобриот звучник на пазарот 6 во1(bluetooth zvucnik FM,SD)

990 МКД

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Звучници

Вид на оглас: Се продава


Најдоброто на македонскиот пазар од класата на небрендирани звучници. Кристално чист звук со длабок бас со гарантиран квалитет.
Доставата е по Карго експрес (990 ден. + 60 денари карго до било кој град)...
Добивате аудио уред „6 во 1“, со извонредно издржлива литиумска батерија 2.400 mAh, со едно полнење можете да слушате најмалку 10 часа музика. Се полни со полнач за мобилен телефон, или преку УСБ кабел директно од вашиот лаптоп или компјутер.
ФУНКЦИИ
1. BLUETOOTH - го поврзувате звучникот со смартфонот и ја слушате омилената музика во радиус од 10 метри
2. ФМ РАДИО - звучникот има вградено радио приемник преку кој можете да ги слушате вашите омилени станици
3. СД картичка - ја вметнувате вашата СД мемориска картичка со стотици МП3 песни и уживате во прекрасниот звук
4. УСБ влез - омилената музика може да ја слушате преку УСБ стик
5. SOUNDBAR - со AUX кабелче го поврзувате звучникот со вашиот смарт ТВ или лаптоп и добивате квалитетен саундбар звучник
6. PHONE CALL - звучникот има ХЕНДСФРИ копче преку кое можете да примите телефонски повик преку звучникот и да разговарате безбедно додека возите.
Звучникот е идеален за слушање музика додека пешачите во природа или возите велосипед, одлична замена за озвучување во автомобил, за уживање во вашиот летниковец.
*********************************************************