Број на оглас: 2713773
Објавен на: 25.05.2020, 12:40
1 / 9

OPEL Kadett 1988 vo odlicna sostojba !!!

1.200 € Цената е фиксна
Марка:
Opel
Модел:
Kadett
Година:
1988
Гориво:
Дизел
Километри:
140000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
08.2019
Сила на моторот:
55 kw / 75 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Se prodava OPEL Kadett proizveden 1988 godina. Odlicno zacuvana, nikade nema korozija, karoseriski TOP! Odlicen motor 1.6 diesel, 5 brzini, mnogu ekonomicna - minimalna potrosuvacka od samo 4.5l na 100km. Napraven golem servis pred 200km, so zelen karton. ODLICNA !