Број на оглас: 2669359
Објавен на: 05.08.2020, 17:31
1 / 12

Imot od 152 do 456 hektari vo blizina na Stip so imoten list

По Договор
Квадратура:
1550000 m²
Тип на земјиште:
Земјоделско

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продава имот во близина на Штип (Јамуларци и Скандалци) 152 хектари (1.522.123 m2) шуми, земјоделско земјиште и пасишта (Обележан со црвено на втората сликата) . Имотот е со сите потребни и чисти документи за купо-продажба. Има можност да се купат и два соседни имоти со иста површина обележани со зелено и жолто на сликата.
- Имотен лист број 10 КО Скандалци
- Имотен лист број 10 КО Јамуларци