Број на оглас: 2648922
Објавен на: 24.05.2019, 09:23
1 / 12

Се продава лозје + нива

1 € Цената не е фиксна
Квадратура:
20910 m²
Тип на земјиште:
Земјоделско

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продава лозје + нива во Неготино итно !!!

Местото се простира на површина од 20 910 м2 од кои 5300 м2 е празна нива а остатантото е лозов насад од сортите "Смедеревка" со површина од околу 8500 м2 и "Кратошија" со површина од околу 7000 м2.
Лозовиот насад е под систем за наводнување и исто така се продаваат и цевки и распрскувачи за наводнување.

Во склоп на горенаведената површина има и мала куќичка.

Цената е по договор.
Тел: 075 511 790