Број на оглас: 2641872
Објавен на: 20.02.2020, 18:59
1 / 5

Атрактивно градежно земјшите во нас.Варош,Прилеп

25 € Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Квадратура:
4555 m²
Тип на земјиште:
Градежно

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продава градежно земјшите на атрактивна локација, во населба Варош, Прилеп, со излез на ул."Орде Чопела", односно регионален пат R1303 Прилеп-Мак.Брод, со средена документација,донесен детален урбанистички план, веднаш спремно за градба, стопанисување и услужни дејности.
Можност за приклучоци за вода, струја, канализација и влез 25 метри од главна улица.