Број на оглас: 2634851
Објавен на: 23.03.2020, 13:32
1 / 1

Соларна ЛЕД сијалица (Solarna LED svetilka)

790 МКД

Категорија: Дом и Градина / Светло и осветлување / ЛЕД светла

Вид на оглас: Се продава


Се продава соларна ЛЕД светилка со соларен фотоволтаичен панел и кабел за полнење. Соларниот панел се полни за неколку часа на сонце, а ЛЕД светилката содржи литиумска батерија и може континуирано да свети 6 до 8 часа. Работниот век на сијалицата е околу 5.000 работни часови. Сијалицата свети со јачина од 130 лумени.
ЛЕД светилката е идеална за гаражи, летниковци, подрумски простории, за во кола. За 4-5 месеци ги враќа парите вложени во неа.
Достава по карго за плус 80 денари.