Број на оглас: 2594885
Објавен на: 22.06.2019, 12:05

Плац во атар на с. Бардовци 13000m2

32 €
Квадратура:
13000 m²
Тип на земјиште:
Останато

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продава плац во атар на село Бардовци, општина Карпош, КО Бардовци, (КП 567), со површина од ца.13.000 м2. Плацот е со средени документи, чист имотен лист. Се наоѓа во непосредна близина на производниот погон на Свислион. Покрај самиот плац има пат, улично осветлување, како и пристап на вода и струја. Самиот плац (КП 567) , не е опфатен со ДУП. Цена по договор. ИНФОРМАЦИИ НА ОВОЈ БРОЈ: 076-222-970 Миле