Број на оглас: 2575178
Објавен на: 27.12.2020, 23:48
1 / 6

Дабово буре

1 €

Категорија: Дом и Градина / Останато

Вид на оглас: Се продава


Изработувам дабови буриња на традиционален начин од малешевски даб (БЛАГУН) од 5 до 600 литри и специјални барик буриња за вино од 225 литри, кои по желба може да бидат тостирани (меко,средно и тврдо).
Традиција на производство 50 години.

За повеќе информации јавете се на тел. 075307053-Зоран Страторски