Број на оглас: 2568804
Објавен на: 20.03.2019, 15:38
1 / 7

Сибирски самојед / Sibirski samojed

100 €

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Кучиња

Вид на оглас: Се продава


Кученцa од расата сибирски самојед,кои се породени на 3 февруари. Остана уште едно женско куче. Кученцата имаат шампионско потекло од познатите одгледувачници за самоједи, како што се: Antina big brother, Belyi volk, Mano siberian, Belluchi royal snow ( истото може да се види и на педигрето од родителите и и нивните интернационални шампионски награди ). Кученцата ќе ги добиете прочистени, вакцинирани, со пасош и со цена многу пониска од реалната за ваков квалитет на самојед. На сликите ги има и родителите.

п.с. Не се што лае и е бело е самојед, изберете квалитет.
Тони - 075 606 338