Број на оглас: 2504012
Објавен на: 01.08.2018, 13:44
1 / 10

Jaguar X-type 2.0d executive

5.000 € Цената е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Марка:
Jaguar
Модел:
X-Type
Година:
2005
Гориво:
Дизел
Километри:
180000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Седани
Боја:
Сина
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
02.2018
Сила на моторот:
96 kw / 131 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Za prodazhba (bez zameni!) - JAGUAR X-TYPE 2.0d 131KS 2005 godina Perfektna sostojba na karoserija i motor, servisirana i bez problem, ekonomichno vozilo. Registrirana do 02.2018 so zelen karton. Oprema: 8 X airbag, chrome paket, ABS, DTC, BAS, climatronic, xenon, multifunkcionalen servo volan so komandi i podesuvanje po visina i dlabochina, paten kompjuter, avto pilot, greachi na predna shofershajbna, krem kozhen salon, parking senzori, el.stakla i retrovizori, al.bandazi so novi gumi, centralno zakluchuvanje, elektrichno podesuvanje na sedishta...