Број на оглас: 2503764
Објавен на: 31.12.2020, 09:57
1 / 9

Користени ЛапТоп-и *ЕФТИНО*

1.000 МКД Цената е фиксна
Производител:
HP
Xaрд диск HDD:
500 GB
РАМ Меморија:
4 GB
Модел на процесор:
Intel Core i3
Тип на хaрд диск:
HDD
Големина на екран:
15 - 16 инчи

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Вид на оглас: Се продава Можна е замена


HP TouchSmart IQ816 All-in-One Web camera
Display 25.5 inch (64.77 cm) LCD touchscreen
Resolution 1900 x 1200 @ 60Hz
Core 2 Duo P8400 2.26 GHz
Memory 2 x 2 GB PC2-5300 DDR2 SO-DIMM
HDD 500 GB 7200 rpm
DVD-RW
GeForce 9300M GS 256 MB GDDR2 memory up to 2 GB
Television DVB-T slobodni kanali so domasna antena
Memory card reader 5-in-11394WiFi
4W internal speakers
Tastatura i glusec bezzicni
18.000 ден (16.000)
______________________________________
*********НАЈПОВОЛНО********
Dell Inspiron one 2310 all in one Web camera, 23" (58,4 cm) без тач (изваден), i3 M380 2.53GHz, 6 GB RAM DDR3 (2 4), 500 GB HDD, Licenca Windows 7 Home Premium
Цена 13.000 ден.
______________________________________
Матична за лаптоп DELL Inspiron N5110 со кулер и процесор i7 2670QM (проблем конекторот на плоча за напојување)!
Цена, 7.000 ден.
Нови компатибилни батерии за:
HP CQ42 (одговара и за други модели)
Samsung R470 (одговара и за други модели)
Поединечна цена 1.000 ден. Од сите овие модели имам по едно парче!
AC Adapter RS-AB02J00 12V 2A (нови) цена парче 250 ден. (над 10 цена 200 ден.)
Исправна плоча од Gateway MS2274 AMD AMD Athlon 64 X2 QL-65 / 2.1 GHz Chipset Type AMD M780G со графичка ATI Radeon HD 3200 HyperMemory up to 1919MB за 4.000 ден.
HP ProBook 4710s, доста солидно зачувани пластики (долни со тастатура комплет, а и горни од екран), држачи на екран екранот има линија од крај до крај, нема плоча, 2х1GB DDR2 исправни мемории, исправен флет за екранот, WiFI исправно, батерија (беше) исправна, без полнач, расипан 500GB хард диск и исправен носач на диск.
DELL Inspiron N5010 пластика доста сочувана, со исправна тастатура, скршен екран, расипан диск, нема мемории!
_________
Procesori za laptop:
i3 M330 2 парчиња на 2.13 GHz 3 MB cache 1.200 ден парче
i3 M350 1 парче na 2.26 GHz 3 MB cache 1.300 ден.
P6100 1 парче на 2.00 GHz 3 MB cache 1.300 den
Site 4.000 den.
Рам за ЛапТоп 1 GB DDR1 = 1.200 ден. (ретки се, а јас имам 3 парчиња, сите за 3.000 ден.)
Рам за Лаптоп 1 GB DDR2 = 250 ден. (сите 30 парчиња по 200 ден. парче)
Procesor za Desktop 1151: Pentium GOLD G5400 3.70 GHz 5MB cache BOX (неотворен и под гаранција до 03.2022) 2.800 ден.