Број на оглас: 2500033
Објавен на: 24.05.2020, 00:53
1 / 5

NORTH ELEGANTEN TEGET SAAT SO DATUM

990 МКД Цената е фиксна

Категорија: Часовници и Накит / Часовници / Машки / Модни часовници

Вид на оглас: Се продава


Елегантен часовник од реномираната фирма NORTH, со Hardlex стакло, темносина позадина која прелева и темносино кожено ремче.
Покажува саат, минути, секунди и датум.
Малите бројчаници и помошните дугмиња се без функција.
Водоотпорност 3АТМ (30m)
Модел N-6009.
Надворешен дијаметар 42mm.
Широчина на ремче 19-21mm.
Дебелина на бројчаник 11mm.