Број на оглас: 2357918
Објавен на: 02.02.2019, 15:37
1 / 5

Mercedes Benz B 180 CDI 2006

5.800 € Цената не е фиксна
Марка:
Mercedes-Benz
Модел:
B 180
Година:
2006
Гориво:
Дизел
Километри:
160000
Менувач:
Рачен
Каросерија:
Хеџбек
Боја:
Сива
Регистрација:
Македонска
Регистрирана до:
05.2018
Сила на моторот:
80 kw / 109 ks

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава Mercedes B 180 CDI , 2006 година,
109 кс , 2.0 cm3
ИТНО и БЕЗ ЗАМЕНИ !!!

Oд опрема поседува:
-Централно заклучување со далечинско вградено во оргиналниот клуч - фабрички
-Наслонувач за рака,
-Борд компјутер
-Фабричко радио на CD со MP3
-Климатроник
-Грејачи на предни седишта
-Можност за спуштање на предни седишта нанапред за спиење или одмарање на нозе кој седи одпозади
-Електрични стакла
-Eлектрични ретровизори
-Автоматски грејачи во ретровизори
-Сензор за дожд
-Сензори за пролизгување
-Халогенки за магла
-AIR BAG x (12)
-ABS кочници
-ESP
-Алуминиумски фелни 17'' огринални
-Подесување на волан (длабина и висина)
-Подесување на седишта (горе-доле напред-назад)
-Автоматско подесување на светла (кога вртите на лево, на левата страна се вртат)
-BABY LOCK на вратите

Колата е на ланче и е сменето пред 15.000км комплетно е сервисирана пред 2.000км (сите филтри и уље ), ме служи 2 години а инаку е купена од прв газда со доказ од Италија, а е возена од жена, а исто така и тука е возена од жена.

Не е рагистрирана бидејки сум во странство, и нема кој да ја вози.

Продавам исто така и FIAT DOBLO 1.3 Multijet 2007 година https://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=3161728

Mercedes V230 Viano 1997 година Fashion Style (Бизнис класа) со 6 седишта кои можат да се вртат.
https://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=3161712
Ги продавам бидејки сум во странство.