Број на оглас: 2318377
Објавен на: 19.05.2019, 13:00
1 / 12

СТАНОВИ ЗА ПРОДАЖБА БИСИ КАРПОШ од 1100 до 1250 евра/м2.

1.200 €
Број на соби:
3
Квадратура:
60 m²
Греење:
Друго
Спрат:
3 кат
Тип на станот:
Во Зграда
Состојба:
Нов
Опрема:
Празен
Лифт:
Да
Број на балкони:
1 Балкон
Број на бањи:
1
Подрум:
Да
Број на паркинг/гаража:
1 Паркинг
Ориентација:
Југ

Категорија: Недвижности / Станови

Вид на оглас: Се продава


Станови во изградба во ПРВИОТ ПРЕМИУМ станбено-деловен објект во Македонија!
Комплексот БИСИ КАРПОШ се наоѓа на ТОП локација на ул.Лондонска во Тафталиџе 1!
-ПРВ станбено-деловен комплекс со УЛТРАМОДЕРЕН ДИЗАЈН изведен од ТРИ типа на фасади (вентилирачка, структурално-стаклена и демит)!
-ПРВА комерцијална градба на станови со СТАКЛЕНИ ЅИДОВИ и прозори со НАДСТАНДАРНИ ДИМЕНЗИИ на отвори со ТРОСЛОЈНО стакло SAINT GOBAIN и алуминиумски систем ELVIAL XCLUSIVE 86i со неверојатна топлотна изолација (Ug 0.6)!
-ПРВ станбен комплекс со надворешна термоизолација од 10 см и вентилирачка фасада изведена со алуминиумска подконструкција и најквалитетен италијански композитен материјал LAMINAM!
-Екстра безбедносни огради на сите балкони и високи прозори (француски тераси) од ламинирано 5.5.1 стакло со хромирана алуминиумска шина и ракохват!
-ПРВА зграда со ШЕСТ(6) ПРЕМИУМ лифтови од најпознатиот светски производител SCHINDLER!
-ПРВ станбен објект вo Македонија со ДВОСТРАНА изолација KNAUF DECIBEL помеѓу станови!
-ПРВА станбена зграда со ДУПЛИ безбедносни врати на секој кат! Највисок безбедносен систем на домовите со 50 камери и 24 часа обезбедување!
-ПРВА зграда во Македонија БЕЗ БЕЛИ ХОДНИЦИ! Подовите и ѕидовите на ходниците на СИТЕ КАТОВИ ќе бидат обложени во комбинација на МЕРМЕР, 3Д ТАПЕТИ и ДРВЕНИ ПАНЕЛИ!
-Сопствено ПОДНО ГРЕЕЊЕ во сите станови од најпознатиот бренд ELEKTRA!
-НАДСТАНДАРНИ надворешни безбедносни врати од 220см со дополнителна звучна изолација и ДВЕ брави за највисока заштита!
-Внатрешни ЦПЛ ланимирани масив врати со 3Д облоги на крило и италијански оков. Со вградена камена волна за дополнителна звучна изолација!
-ПРВА класа на шпански плочки и санитарија ROCA и GROHE!
-ПРВА зграда во Македонија со 1 класа на ТРОСЛОЕН паркет од Франција (60 евра/м2) во сите домови!
-Ексклузивна електрична галантерија од реномираниот производител LE GRAND од Франција!
-Инсталација на најнова технологија на ВИДЕОФОНИЈА во секој стан со дигитални 10”TOUCH DISPLAY!
Побарајте го Вашиот ДОМ во најубавата и најквалитетна зграда во Скопје!

цена: 1200-1350 евра/м2

инфо: 070 410014

*ПДФ каталог со сите информации за 12 типа на станови можете да симнете на:
www.bisi.mk